Vă rugăm să vă logaţi sau să vă înregistraţi.

Logați-vă cu numele de utilizator, parola și durata sesiunii de logare

Stiri:

La multi ani, multa sanatate si multa fericire va ureaza echipa E-Dragoste!!

Autor Subiect: Ganduri spre sfarsit de an  (Citit de 427 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Decembrie 23, 2012, 10:22:19
  • Administrator
  • Mesaje postate: 816
  • Apreciere: 69
    • Dragoste si comunicare
Cum nimeni nu mai zice nimic pe aici, va propun un topic la care sigur ar avea oricine cate ceva de spus...numai sa vrea :) Adica, sa impartasim anumite ganduri legate fie de sarbatorile care se apropie, de felul cum le vom petrece, fie de anul care mai are putin si se termina...fie de cel care vine, adica ce planuri avem, daca avem, pentru noul an...in general..."ganduri de sfarsit de an" :)
If someone wants you in their life, they’ll make room for you.  You shouldn’t have to fight for a spot.
Blogul meu: http://dragoste-si-comunicare.com/

Decembrie 23, 2012, 11:05:21
Răspuns #1
  • Administrator
  • Mesaje postate: 816
  • Apreciere: 69
    • Dragoste si comunicare
Si daca tot am propus asta, o sa incep eu cu cateva cuvinte...
Per total, consider ca am avut un an bun, chiar daca s-au mai strecurat si neplaceri sau intamplari triste.
Am castigat prieteni noi care-mi sunt tare dragi, printre care si un patruped :) si am petrecut momente tare frumoase impreuna.
Din pacate m-am si certat cu o prietena mai veche. Poate ne vom impaca, sau daca nu, poate asa e mai bine, cumva.
Am finalizat un an de munca pe cont propriu, nu foarte profitabil din punct de vedere material, dar multumitor din mai multe puncte de vedere.
Am pierdut ultimul bunic, si pe sora bunicii, care a ajutat la cresterea mea la un moment dat, cand eram micuta. Dumnezeu sa-i ierte.
M-am indragostit, m-am dezindragostit, am dezamagit, am fost dezamagita...in final sunt tot singura, si tot nu sunt singura, in acelasi timp :)
Am creat un blog legat de subiectul meu preferat...
Sper ca am mai castigat ceva intelepciune, in ce priveste atitudinea in relatii si in viata, in general.
Craciunul il voi petrece cu ai mei, si cu un gand bun pentru toti cei care mi-au adus vreodata, macar un zambet...un gand bun pentru oameni, in general. Si ganduri de multumire lui Dumnezeu.
Un gand bun, de acum, si pentru voi !
If someone wants you in their life, they’ll make room for you.  You shouldn’t have to fight for a spot.
Blogul meu: http://dragoste-si-comunicare.com/

Decembrie 23, 2012, 11:25:25
Răspuns #2
  • Sfatuitor
  • Mesaje postate: 1178
  • Apreciere: 27
  • Gen: Femeie
Bun, chiar simteam nevoia de un subiect nou. B-) Mai ales ca e sfarsit de an...
Deci... am supravietuit sfarsitului lumii, asta e cea mai mare realizare de anul asta  :)).
Oricum, a fost un an ciudat. La mine cel putin se poate rezuma prin faptul ca am descoperit la propria persoana niste trasaturi de care nu aveam habar, lucruri care puteam sa bag mana in foc ca nu exista si - evident - n-au nici o sansa sa se manifeste. La inceput m-am speriat, m-am ingrijorat, dar am vazut ca nu se intampla nimic rau si am acceptat ca deh, poate asa sunt eu si n-am avut ocazia sa aflu pana acum. :-??
Am lasat la o parte toate datoriile, toate planurile de viitor profesional, toate lucrurile care pana acum un an contau foarte mult si cautam solutii pentru ele si am dat-o pe panta artistica, sociala si sentimentala pe care (omg) ma simt cel mai bine.  X_X
Anul asta oricum va ramane incrustat in istorie, ca e ultimul meu an cu stare civila Nec.  :)) <:-P  ;)) , faptul ca am cunoscut o groaza de oameni super-misto, am terminat toate studiile din viata mea, am vizitat un super-oras, am foarte multe poze si am invatat limba engleza mult mai bine.  :laugh:
Happy 2013  :| :O)

Decembrie 25, 2012, 15:47:29
Răspuns #3
  • Global Moderator
  • Mesaje postate: 2067
  • Locaţia: Galati
  • Locaţia: Galati
  • Apreciere: 32
  • Gen: Bărbat
Momentul ideal pentru bilant. :)

- pe plan sentimental probabil cel mai bun an de pana acum.
- pe plan material avand in vedere vremurile care le traim a fost un an bun.
- nu mi-am facut prieteni noi dar macar i-am pastrat  pe cei adevarati. :))

Asta este cel mai important.

Incepand cu 2 ianuarie schimb aerul si sper si viata mea sa se schimbe complet in mult mai bine.

V-am pupat! :)
"Fericirea ta ar insemna ca tristetea asta care o simt are un rost."

Decembrie 28, 2012, 08:40:35
Răspuns #4
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 275
  • Locaţia: Neverland (cluj)
  • Locaţia: Neverland (cluj)
  • Apreciere: 4
cum zice si vali

pe plan sentimental ---  se intrevad noi orizonturi

financiar --- se poate si mai bine

si apropo mie nu imi place sfarstitul de an... imi da o stare de depresie  :angry:

dar oricum  la multi ani la toti  :D
viata e un teatru. noi suntem actorii.

Decembrie 28, 2012, 23:06:21
Răspuns #5
  • De-al casei
  • Mesaje postate: 228
  • Apreciere: 12
  • A iubi,inseamna a darui!
Sentimental nu stiu ce sa zic,chiar nu stiu,complicat,trist pe alocuri.Financiar,cel mai bun an din viata mea,am castigat anul acesta cat in restul anilor la un loc.Spiritual,am devenit un om mai bun,eram violent si plin de ura dar m-am intors la Tatal meu,inca mai am de munca,dar e un inceput.Am descoperit ca am o ambitie de fier cand vreau cu adevarat si ca nimic nu e imposibil!Profesional,foarte greu,am muncit  fara exagerare 103 ore pe saptamana dar asa a ajuns anul sa fie atat de sus financiar.De craciun la munca,de rev la munca,dar la anul va fi multa odihna!Un an 2013 fericit,plin de iubire tuturor!
Iubeste-ti aproapele mai mult decat pe tine insuti!

Decembrie 30, 2012, 16:38:34
Răspuns #6
  • Global Moderator
  • Mesaje postate: 1739
  • Apreciere: 11
Imi pare rau ca se termina acest an....Pentru mine a fost un an foarte bun, poate cel mai bun  :D A fost liniste si pace, toate s-au aranjat, multumesc lui Dumnezeu. Dar asta nu inseamna ca pentru 2013 nu am alte planuri.....si cum mie imi e cam frica de schimbari...Doamne -ajuta sa fie bine.
A fost un an bun in primul rand pt ca eu si toti apropiatii mei am fost si suntem sanatosi. Mi-am gasit un loc de munca potrivit, iar asta ma bucura enorm. Conteaza foarte mult. Si a mai fost un an foarte bun si pentru ca am o noua relatie. Nu ideea in sine de relatie si de a avea pe cineva neaparat, cat faptul ca pot iubi pe altcineva. Sau nu stiu daca e vb de iubire, dar pe acolo, intelegeti voi ideea pt ca am tot scris despre asta  :">  Anul acesta a fost bun, in sfarsit am simtit  ca viata asta ma baga in seama  :)) Acum pot sa spun si eu ca lucrurile bune vin atunci cand te astepti mai putin, ca ce e dat sa vina....vine orice ar fi .Ca prin tot ce trecem rau o facem cu un rost....Doamne cu cat rost...Privesc inspre trecut si ba imi vine sa plang, ba sa rad...Cate lectii ne ofera viata si cat de bine e daca putem invata ceva.Ma simt norocoasa ca am invatat, ma simt norocoasa si pt faptul ca am trait ceva ce candva mi se parea un cosmar....Ce bine ar fi daca am putea intelege rostul unor lucruri exact atunci cand le traim....Sa nu fie nevoie sa treaca timp, sa suferim, sa ne pierdem cu totul speranta.
Imi doresc sa continui sa evoluez spiritual atat cat e nevoie pentru a fi fericita.
Va doresc si voua acelasi lucru, va doresc sa aveti rabdare si credinta ca totul se va aranja cumva in viata voastra.
Nu exista scurtaturi catre locurile in care merita sa ajungi!

Decembrie 30, 2012, 22:36:13
Răspuns #7
  • Sfatuitor
  • Mesaje postate: 1947
  • Apreciere: 54
La mine a fost cel mai furtunos an. Si, ca o coincidenta, exact acum 10 ani am trait aceleasi furtuni. Poate ca e timpul sa se opreasca :D Oricum, se pare ca am intrat in era varsatorului si, cum eu sunt varsator, sper eu sa mi se schimbe viata in mai bine, Doamne ajuta!
Au fost depresii, experiente, oameni minunati, calatorii, evenimente, certuri, lectii... multe adunate. Ii multumesc lui Dumnezeu pentru tot. Stiu ca ne sustine.

De la 2013 cred ca imi doresc sa ma mai maturizez emotional. Sa cresc spiritual. Sa calatoresc. Sa am curaj. Sa invat sa iubesc si sa accept. Dar, mai ales, sanatate mie si celor din jur.

Dragii mei, va doresc un 2013 minunat, in care sa va descoperiti, sa va impliniti visele, sa fiti sanatosi si fericiti.  <:-P
"Dumnezeu nu va da oamenii pe care ii vreti; El va da oamenii de care aveti NEVOIE... ca sa va ajute, sa va raneasca, sa va paraseasca, sa va iubeasca si sa va transforme in persoana care ati fost destinati sa fiti."

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo